USA valitsus on jõudmas järjekordselt riigivõla limiidini, aga suuri probleeme see tekitada ei tohiks. Kongressis on varemalt võlalimiidi tõstmine tekitanud palju erimeelsusi, vahendab MarketWatch.
USA riigivõla limiit on 18 triljonit dollarit ning esmaspäeval saab see kõigi eelduste kohaselt täis. Rahandusminister Jack Lew kannustas John Boehnerit, kes on USA kongressi esindajatekoja vabariiklasest spiiker, tõstma võimalikult kiiresti võlalimiiti. Ta avaldas ka lootust, et probleemi ei kasutata poliitilises võitluses üksteise vastu.
„USA laenuvõime ei peaks olema kauplemisvahend ning ma rõhutan, et Kongress ei peaks seda probleemi äärmusteni viima,“ kirjutas Lew oma kirjas Boehnerile.
Ameeriklastel ja välisinvestoritel ei ole aga põhjust muretsemiseks, sest USA rahandusministeeriumil on piisavalt vahendeid, et valitsust oktoobri lõpuni rahastada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samuti on USA senati vabariiklasest juhataja Mitch McConnell öelnud, et ta ei lase valitsuse tööl läbirääkimiste tõttu seiskuda.
See on riigivõlakirjade hoidjatele ja valitsuse toele lootvatele inimestele heaks uudiseks. On suhteliselt kindel, et USA valitsus suudab õigeks ajaks oma kohustused tasuda.
Praegune USAs kehtiv võlalimiit kehtestati pärast Teist maailmasõda ja see määrab, palju valitsus tohib võlgu võtta. Limiiti on 50-datest alates tõstetud üle saja korra. 90-datest alates on võlalimiit aga saanud poliitilise võitluse subjektiks.